Každý den se na chvilku zastavte a buďte sami se sebou

Jste to především Vy, kdo ovlivňuje Vaše pocity. Je proto potřeba dát tělu i mysli prostor na to, aby si mohly všimnout případných příznaků stresu, stejně tak jako pozitivních věcí, které se staly. Potřebujete také čas, abyste si mohli naplánovat naplňování svých potřeb, čas, který budete trávit s blízkým apod. 

Je proto dobré najít si každý den čas, kdy se zastavíte a zamyslíte se nad svým životem. Můžete nechat mysl jen tak volně plynout a čekat, co se objeví. Stejně tak se dá čas využít k tomu, že si v duchu projdete vše podstatné, co jste v dnešním dni, prožili. Můžete vyhledat v tomto „filmu dne" věci kladné a potěšitelné a ještě jednou se z nich zaradovat. 

Tento čas pro sebe je nejlepší trávit s tužkou v ruce nad „osobním deníkem“ a zaznamenávat si důležité myšlenky, nápady apod. Můžete se k nim totiž později vrátit, a navíc Vaše mysl bere napsané věci vážněji.

Nemusí se jednat o dlouhý časový úsek. Spoustě lidí vyhovuje, když si pro sebe vyhradí 10 minut před usnutím. Může to být ale kdykoliv jindy v pravidelnou dobu, třeba ve vlaku cestou z práce.

 

Diskusní téma: Zastavte se

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek