Starejte se o své základní potřeby

Člověk se potřebuje starat o čtyři základní věci: o své tělo, o vztahy s druhými, o svou mysl a o to, aby mu jeho život dával smysl. Pro každou oblast si určete 2 – 4 věci, kterými budete v následujícím měsíci naplňovat své potřeby. Uvádějte pouze takové, které považujete za reálné. Buďte při tom dostatečně konkrétní. Nepište například „budu více číst“, ale „do konce měsíce si přečtu 50 stran z knihy XY“. A hned se pusťte do jejich naplňování!

Tipy, jak naplnit jednotlivé potřeby naleznete výše. Doplňující informace jsou také ve cvičeních Rituály pro udržování vztahů s druhými, Přistihnete se, když jste šťastní, a zapište si to a, Uvědomte si, co je pro Vás skutečně důležité.  

Není při tom vždy potřeba věnovat uspokojování potřeb velké množství času. Když si třeba budete číst 30 minut každý druhý den, získáte tak minimálně 1,5 hodiny týdně na vlastní rozvoj. To není až tak moc času, když zvážíte, jak velký kladný vliv to může mít na zbývajících 166 hodin v týdnu. Navíc je to přes 91 hodin četby za rok! V tom už se dá přečíst pár inspirativních knih. Stačí se při tom třeba každý druhý den nedívat na zprávy. Čas, který se promrhává na zbytečnostech, nakonec najde skoro každý.

 

Diskusní téma: Starejte se o své základní potřeby

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek